Elektryczne rowery na każdą pogodę. Jak dobrać odpowiedni dla siebie?

Autor: admin Data: 2017-06-07 12:10:32

Nikt z nas nie lubi stać w korkach, zwłaszcza jeśli spieszy się nam do pracy czy na ważne spotkanie. Zawsze możemy przesiąść się z samochodu na inne środki transportu, na przykład na rower, jednak jazda na nim niestety też ma swoje minusy. Co prawda dotrzemy na miejsce, ale będziemy zmęczeni i zziajani, a misterne fryzury i makijaże kobiet z pewnością nie będą wyglądały świeżo. Pamiętajmy, że są inne rozwiązania. Jeśli zdecydujemy się na rower elektryczny, do pracy dojedziemy równie szybko, ale dzięki wspomaganiu pedałowania nawet nie poczujemy wysiłku. Właśnie po to zostały zaprojektowane rowery elektrycznie potocznie nazywane e-rowerami. Mają one na celu ułatwienie nam jazdy, w rezultacie możemy pokonywać dłuższe odcinki w krótszym czasie.

 

Rower elektryczny jest zasilany z dwóch źródeł. Przez nasze mięśnie oraz przez akumulator zasilający silnik elektryczny. Moc takiego urządzenia wynosi 250 W. Większe wartości klasyfikują taki pojazd jako skuter lub motocykl i wtedy jest konieczne zarejestrowanie takiego sprzętu. Silnik wspomagający pedałowanie pracuje do osiągnięcia 25 km/h później wyłącza się.

Najczęściej spotykany akumulator to ten litowo-jonowy. Jest on lekki i odporny na niekorzystne czynniki atmosferyczne. Odchodzi się od żeliwnych ciężkich sprzętów, które znacznie zwiększały wagę pojazdu.  Obecnie użytkowanie z owych akumulatorów jest bardzo wygodne. Bez problemu możemy je zdemontować i podładować w domu podłączając go do zwykłego gniazdka. Ładowanie baterii jest dość szybkie, trwa zaledwie 2-3h. Warto zaznaczyć, jak bardzo ekonomiczna jest jazda na rowerze elektrycznym. Koszty przejechanych przez nas kilometrów to tak na prawdę koszty ładowania akumulatora. Jednorazowe naładowanie go od zera do pełna kosztuje zaledwie pok.50 gr.

Jak wybrać rower elektryczny dla siebie? E-rowery można podzielić ze względu na kształt ramy. Można spotkać się z modelami z pełnowymiarową ramą, przeznaczone głównie do jazdy rekreacyjnej lub po mieście. Na rynku spotkamy się również z rowerami z krótką ramą. Są to rowery górskie umożliwiające pokonywanie trudniejszych tras. Ramę, tak jak w przypadku kupowania tradycyjnego roweru, dobieramy odpowiednio do wzrostu. Mimo, że sam rower nie jest ciężki, akumulator i cały osprzęt może ważyć kilka kilogramów. Jest to dodatkowy ciężar, ale nie jest on odczuwalny podczas jazdy. Przy konieczności przeniesienia roweru zawsze możemy odpiąć akumulator i przetransportować nasz pojazd w dwóch częściach.

 

Ceny elektrycznych rowerów są bardzo zróżnicowane. Mogą się one wahać między 2 a nawet 10 tysiącami złotych.  Wszystko zależy od min jakości akumulatora czy materiałów z jakich są wykonane części naszego jednośladu. Na rynku można znaleźć składane rowery elektryczne, które pozwolą zaoszczędzić nam miejsce do ich przechowywania.

 

Jazda na rowerze elektrycznym będzie świetną alternatywą do osób troszczących się o środowisko. Nie produkujemy zanieczyszczeń jak w przypadku jazdy samochodem, a przy tym poruszamy się dość sprawnie i bez zmęczenia. E-rowery bez żadnych przeciwskazań możemy używać nawet podczas silnego deszczu, ich konstrukcja jest bezpieczna i przystosowana do wszelkich warunków pogodowych. Rowery te są świetne dla wszystkich osób lubiących dalekie wyjazdy. Mogą one zwiększać długość trasy i jednocześnie świetnie dawać sobie radę z jej pokonaniem. Taki jednoślad może być dobrym prezentem dl osoby strasej, która nie ma dużo sił do jazdy na tradycyjnym rowerze.

Rower elektryczny

Wybierz wymarzony rower elekttryczny w sklepie Królestwo Rowerów: https://www.krolestworowerow.pl/rowery-elektryczne

Ocena: 3.3 Głosów: 304

Brak komentarzy!

Komentowanie dostępne dla zarejestrowanych użytkowników

Menu
 Login:
 Hasło:
 
 Rejestracja
 Zapomniałeś hasła?

Kategorie
 • Agroturystyka [0]
 • Apartament [2]
 • Domek Letniskowy [0]
 • Hostel [3]
 • Kemping [0]
 • Motel [0]
 • Pensjonat [3]
 • Pokoje Gościnne [0]
 • Schronisko [0]
 • Willa [0]


Statystyki
Online: 2
Online zalogowanych: 0
Ogłoszeń: 8
Współpraca:

Turystom polecamy renifery jako atrakcję w Świeradowie Zdrój.